fot. morgueFile
18.05.2012

Co 3 minuty na świecie ginie chrześcijanin. Oznacza to, że rocznie w skutek prześladowań życie traci około 170 tysięcy wyznawców Chrystusa  - możemy przeczytać w portalu Stefczyk.info.

Media donoszą o raporcie Amnesty International, według którego  wzrasta prześladowanie chrześcijan: „Choć nie chcemy nadużywać słowa chrystianofobia, trzeba przyznać, że dyskryminacja chrześcijan w świecie stale narasta. Potwierdzają to zgodnie różne instytucje". Według raportu, największym zagrożeniem dla chrześcijan są mahometanie. W tych regionach świata, gdzie ich liczba jest duża, ataki na wyznawców Chrystusa są najczęstsze. Mało tego, nawet w krajach gdzie do tej pory istniało pokojowe współistnienie muzułmanów i chrześcijan, coraz częściej do głosu dochodzą radykalne odłamy islamu – możemy przeczytać w portalu PKWP.org. Jednak twórcy raportu zwracają także uwagę na Indie oraz kraje, gdzie górę bierze przymusowa ateizacja, czyli Chiny i Korea Północna. W wywiadzie dla Stefczyk.info, ksiądz Dr Waldemar Cisło zauważa, że także w Europie Zachodniej chrześcijanie nie zawsze mogą żyć spokojnie, o czym nie wspomina już Amnesty International.

Co sądzicie o raporcie? Kto przede wszystkim powinien zabrać głos w tej sprawie? Zapraszamy do samodzielnej oceny na podstawie dostępnych źródeł!

MEDIA - W TEMACIE DNIA (15)poleć nowe źródło

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (2) zgłoś źródło multimedialne

ARTYKUŁY UŻYTKOWNIKÓW (1)

  • temka

Podwójne standardy Amnesty International

29.05.2012
Obrona ofiar przemocy, tortur i dyskryminacji oraz walka o prawa człowieka – taka jest działalność statutowa Amnesty International - organizacji, która jak się okazuje, nie potrafi zabrać głosu w sprawie dyskryminacji na swoim własnym podwórku.


Trudno nie docenić wszelkich zasług...
Autor: temka avatar: temka
KOMENTARZE
28.06.12, 22:16
odpowiedz
.. 28.06.12, 22:59
odpowiedz
... 29.06.12, 18:13
odpowiedz
27.06.12, 23:56
odpowiedz

Komentarzy użytkowników portalu publi.pl nie należy łączyć z poglądami redakcji.

skomentuj