fot. en.wikipedia.org
19.12.2012

Polska nie może dłużej stać „okrakiem nad barykadą” i musi zdecydować czy jest za pogłębieniem integracji strefy euro – twierdzi Danuta Huebner.

Zdaniem byłej komisarz UE ds. rozwoju regionalnego, ”trzonem Unii jest ewidentnie strefa Euro”, dlatego też albo wejdziemy do tego trzonu pilnując aby prawa i obowiązki dla kraju, który nie jest w strefie były respektowanie albo „ustawimy się z boku”, pozwalając aby obok nas i bez nas rozwijała się silna strefa wspólnej waluty – można przeczytać w portalu Newsweek. Z portalu wGospodarce dowiemy się, że ekonomiści są sceptyczni co do wejścia Polski do strefy Euro. Zdaniem ekonomisty Krzysztofa Rybińskiego, Polska powinna wstrzymać się z deklaracjami dopóki Europa nie poradzi sobie z kryzysem wspólnej waluty „Ktoś, kto podjąłby obecnie decyzję o przystąpieniu Polski do strefy euro naraziłby nasz kraj na olbrzymie koszty kryzysu finansowego. Podobnego zdania jest prof. Witold Orłowski, który zauważa, że „dopóki wszystkie błędy, które wpędziły Euroland w kryzys nie zostaną naprawione, to decyzji nie powinniśmy podejmować”, a najwcześniejsza data wejścia Polski do strefy to 2017 rok. Jak podaje portal Forbes, badania opinii publicznej wskazują, że Polacy w większości nie chcą przyjęcia wspólnej waluty, a za integracją jest jedyne 31% Polaków.

Kiedy i czy w ogóle Polska powinna wejść do strefy euro? Czy rację mają politycy, którzy uważają, że im wcześniej dojdzie do integracji tym lepiej czy Ci, którzy przynajmniej na razie, są przeciwni integracji?

MEDIA - W TEMACIE DNIA (12)poleć nowe źródło

Bankier.pl
ekonomia24
Forbes.pl
Najwyższy Czas!
Nasz Dziennik
Newsweek.pl
Polskatimes.pl
TVN 24
wGospodarce.pl
wPolityce.pl
Wyborcza.biz
 

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (2) zgłoś źródło multimedialne

KOMENTARZE
10.01.13, 09:37
odpowiedz
.. 11.01.13, 18:38
odpowiedz
. 01.01.13, 09:04
odpowiedz
. 26.12.12, 17:45
odpowiedz

Komentarzy użytkowników portalu publi.pl nie należy łączyć z poglądami redakcji.

skomentuj