fot. morgueFile
13.06.2012

Dla wielu tych firm, Euro 2012 miało być szansą na wielkie zlecenia przynoszące złote jaja. Po czasie okazuje się, że przez Euro 2012 wiele przedsiębiorstw zbankrutowało lub musiało ogłosić upadłość.

Już na początku czerwca trzy największe spółki realizujące budowy autostrad i stadionów złożyły wniosek o upadłość z możliwością układową. Trzy spółki: PBG, Hydrobudowa i Aprivia zrobiły to w jednym czasie – przeczytamy w portalu muratorplus.pl. Powodem ogłoszenia upadłości był problem znany od dłuższego czasu: niemożliwość dogadania się z bankami w sprawie kredytu pomostowego, brak płynności finansowej i zablokowane konta. Pod koniec kwietnia portal mojeopinie.pl zamieścił informację, że przynajmniej raz w tygodniu do sądu składany jest wniosek o upadłość firmy. Wnioski dotyczą firm budujących autostrady na EURO 2012. „Dziś ci, którzy nie zdobyli żadnego dużego kontraktu autostradowego, cieszą się, że nie udało im się wygrać"  - powiedział Zbigniew Kotlarek, szef Polskiego Kongresu Drogowego.

Jak sprawy z firmami, które ogłosiły upadłość potoczą się dalej? Czy podwykonawcy i wierzyciele otrzymają swoje pieniądze? Zapraszamy do lektury dostępnych źródeł!

MEDIA - W TEMACIE DNIA (30)poleć nowe źródło

Gazeta Prawna.pl
Gazeta.pl
Gość Niedzielny
Inwestycje.pl
Money.pl
na:temat
Newsweek.pl
Niezależna.pl
Polityka.pl
Polskie Radio
Wirtualna Polska
wPolityce.pl
Wprost24
Wyborcza.biz
 

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (4) zgłoś źródło multimedialne

KOMENTARZE
27.06.12, 08:10
odpowiedz
.. 27.06.12, 23:36
odpowiedz

Komentarzy użytkowników portalu publi.pl nie należy łączyć z poglądami redakcji.

skomentuj