fot. en.wikipedia.org
14.12.2012

Grupa Bilderberg to owiana tajemnicą organizacja wokół której narosło wiele mitów. W tym roku minęło już 58 lat od pierwszego posiedzenia grupy.

Jak się dowiemy z portalu polskatimes.pl, trudno o Grupie Bilderberg mówić jak o prawdziwej organizacji, ponieważ nie wybiera formalnie członków – posiada jedynie swoje biuro w Holandii. To co wiemy na  pewno o Grupie to fakt, że zrzesza ludzi ogromnie wpływowych, którzy co roku spotykają się i dyskutują o najistotniejszych dla świata sprawach. Od lat grupą zajmuje się hiszpański dziennikarz śledczy Daniel Estulin, który w swojej książce „Prawdziwa historia Klubu Bilderberg”, opisuje prawdziwe swoim zdaniem intencje grupy. Według Estulina grupa chce zniewolić wszystkich ludzi na ziemi, wprowadzić światowy rząd i zlikwidować podział na państwa. W internetowym portalu tygodnika NajwyższyCzas! przeczytamy także, że to Grupa Bilderberg wraz z Komisją Trójstronną uważana jest za założycieli i inicjatorów ACTA – dokumentu, który oficjalnie ma chronić prawa autorskie, a nieformalnie utrudnić dostęp do informacji. W tym roku w posiedzeniu grupy uczestniczył minister finansów Jacek Rostowski.

Czy Grupa faktycznie jest niebezpieczną organizacją dla świata, która planuje stworzenie światowego rządu? A może to zwolennicy teorii spiskowych rozsiewają złe i krzywdzące opinie?

MEDIA - W TEMACIE DNIA (9)poleć nowe źródło

Fronda.pl
lewica.pl
Najwyższy Czas!
Nasz Dziennik
Niezależna.pl
Nowy Ekran
Onet
Polskatimes.pl
 

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (8) zgłoś źródło multimedialne

KOMENTARZE
. 15.12.12, 19:11
odpowiedz

Komentarzy użytkowników portalu publi.pl nie należy łączyć z poglądami redakcji.

skomentuj