fot. sxc.hu
16.09.2012

Brytyjska rodzina królewska nie ma ostatnio szczęścia. Zdjęcia prezentujące książęce ciała bez ubrań, coraz częściej pojawiają się w tabloidach.

Najpierw świat obiegły zdjęcia nagiego księcia Harrego, który został sfotografowany podczas „nagiej” gry w bilard. Według amerykańskiego tabloidu internetowego TMZ, książę po nagich zabawach miał zaprosić do swojego pokoju kilkanaście pań. Smaczku dodaje fakt, że książę całkiem niedawno deklarował, iż czasy imprezowania ma już za sobą. Rodzina królewska w konsekwencji zakazała Harremu wyjazdów zagranicznych na jakiś czas i ograniczyła królewskie kieszonkowe – przeczytamy w dzienniku zachodnim.pl. Kolejny „nagi skandal” ujrzał światło dzienne zupełnie niedawno, a jego bohaterką była księżna Kate. Zdjęcia zrobione zostały przez paparazzi podczas wakacyjnego wyjazdu, który książęca para spędzała we Francji. Książę Wiliam i księżna Kate byli ponoć zszokowani takim obrotem spraw, bo nie spodziewali się, że mogą zostać sfotografowani na prywatnej, strzeżonej posesji - podaje portal onet.pl.

Czy rodzina królewska powinna być do tego stopnia traktowana jak własność powszechna? Gdzie są granice bycia osobą publiczną? Zapraszamy do dyskusji!

MEDIA - W TEMACIE DNIA (19)poleć nowe źródło

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (0) zgłoś źródło multimedialne

ARTYKUŁY UŻYTKOWNIKÓW (1)

  • kasiak

Polowanie na skandale

16.09.2012
Pałacem Buckingham kilka tygodni temu wstrząsnęły kontrowersyjne zdjęcia księcia Harrego. Brat Williama podczas wakacji w Las Vegas grał w rozbieranego pokera. I najwidoczniej nie powiodło mu się, bo już następnego dnia cały świat mógł zobaczyć drugiego w kolejce do brytyjskiego tronu księcia stojącego nago nad brzegiem basenu. Harry nie zaskakuje po raz pierwszy – znany jest bowiem ze swoich alkoholowych ekscesów, szalonych zabaw w otoczeniu kobiet i innych zachowań, które nie przystają człowiekowi o nazwisku Windsor. Sprawa nagich zdjęć ucichła, żeby chwilę później wybuchnąć ze zdwojoną siłą. Tym razem plotkarskie gazety opublikowały fotografie żony Williama, księżnej Katarzyny, opalającej się topless na tarasie prowansalskiej rezydencji. Jednak między tymi dwoma sprawami jest znacząca różnica - książę Harry i jego imprezowy tryb życia mogą nadszarpnąć wizerunek rodziny królewskiej, ale wakacje Kate są jej prywatną sprawą. Nie upija się do nieprzytomności, nie szaleje w klubach. Po prostu wypoczywa w swojej posiadłości , mając nadzieję, że przysługuje jej minimalne prawo do intymności. Niestety, ta publikacja udowadnia, że klątwa księżnej Diany wciąż jest aktualna. Paparazzi, goniąc Lady Di paryskimi ulicami latem 1997 roku, przyczynili się do śmiertelnego wypadku. Teraz uprzykrzają życie Williama i Kate, szukając jakiegokolwiek haka, mogącego zepsuć ich niemal idealny wizerunek.

Dziś, w dobie telefonów komórkowych z aparatami wysokiej jakości, ukrycie się przed pseudo-dziennikarzami, polującymi na skandale, jest jeszcze trudniejsze. Ale taki jest los celebrytów, w tym członków rodziny królewskiej. Masy żywią się upokorzeniami, potknięciami i zmyślonymi informacjami na ich temat.

Od lat Brytyjczycy śledzą losy Windsorów. A ci nawet nie starają się ukrywać ze swoimi słabościami – pałac Buckingham jest pełen tajemnic, kontrowersji i spraw, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Wystarczy przypomnieć wieloletni romans księcia Karola z Camillą Parker – Bowles, liczne skoki w bok księcia Filipa, skandale z udziałem Fergie, byłej żony księcia Andrzeja. Być może w tym towarzystwie Kate i William są zbyt idealni? Już nikogo nie interesują fotografie uśmiechniętej pary w odpowiednich strojach. Teraz tabloidy polują na ich potknięcie. Zrobiono już hałas z powodu opalania się topless. Co będzie dalej?
Autor: kasiak avatar: kasiak

skomentuj