fot. pinchukfund.org
28.12.2012
GŁOSUJ:

Na lewej stronie sceny politycznej już od dawna nie dzieje się dobrze. SLD ma coraz mniejsze szanse na sukces a według sondaży, w kolejnych wyborach Ruch Palikota nie przekroczy nawet progu wyborczego.

Politycy lewicowi coraz wyraźniej zdają sobie sprawę, że lewica w Polsce w obecnej formie nie ma szansy się podnieść i wygrać wyborów. Sojusz Lewicy Demokratycznej, niegdyś najistotniejszy gracz, dziś jest mało istotnym elementem układanki politycznej. Ruch Palikota, mimo chwilowego sukcesu, nie ma najlepszych prognoz wyborczych. Jak przeczytamy w Naszym Dzienniku, Janusz Palikot widzi, że „jego polityczna inicjatywa ugrzęzła w martwym punkcie, a na nienawiści do Kościoła katolickiego i promowaniu homoseksualizmu, feminizmu i innych lewackich idei już daleko się nie zajedzie.” Spekulacje o odrodzeniu lewicy z pomocą Aleksandra Kwaśniewskiego krążą już od dawna. Najistotniejszym sygnałem było odejście Marka Siwca z SLD. Wkrótce potem dowiedzieliśmy się, że na początku lutego tego roku Kwaśniewski ma rozmawiać o odbudowie lewicy z Ruchem Palikota i Markiem Siwcem – przeczytamy w portalu wprost.pl. Członkowie Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae”, twierdzą, że pod patronatem byłego prezydenta ma powstać „ruch obywatelski, liberalno-demokratyczny, gdzie będzie dominować otwartość, tonizowanie sporów, a nie ich nakręcanie”, jednym z liderów nowej formacji ma być Ryszard Kalisz.

Jak sądzicie: czy Aleksander Kwaśniewski będzie w stanie podnieść i poprowadzić lewicę do wygranej? Zapraszamy do komentowania i korzystania z dostępnych źródeł.

MEDIA - W TEMACIE DNIA (9)poleć nowe źródło

Dziennik Łódzki
Fronda.pl
Gazeta Wyborcza.pl
Interia.pl
lewica.pl
Nasz Dziennik
Polskie Radio
Wprost
 

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (1) zgłoś źródło multimedialne

ARTYKUŁY UŻYTKOWNIKÓW (0) zgłoś własny artykuł

skomentuj