fot. tvp.pl
6.02.2013

O profesor Krystynie Pawłowicz zrobiło się głośno po, zdaniem wielu komentatorów, kontrowersyjnej wypowiedzi o związkach partnerskich.

„Społeczeństwo nie może fundować słodkiego życia nietrwałym, jałowym związkom osób, z których społeczeństwo nie ma żadnego pożytku, tylko ze względu na łączącą ich więź seksualną. Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą” – słowa posłanki wywołały prawdziwą medialną burzę. Niektórzy polscy naukowcy na czele z prof. Magdaleną Środą wystosowali list otwarty w którym wyrażają swoje zażenowanie zachowaniem posłanki Pawłowicz i przepraszają za jej słowa posłankę Grodzką i posła Biedronia w imieniu środowiska akademickiego – dowiemy się z portalu wPolityce. Nie całe jednak środowisko naukowe zgadza się z potępieniem prof. Pawłowicz. Portal salon24 opublikował oświadczenie Akademickiego Klubu Obywatelskiego w Poznaniu, w którym członkowie sprzeciwiają się nagonce i atakom wobec posłanki. W internecie przez dłuższy czas mogliśmy obserwować negatywne wypowiedzi oraz memy na temat poglądów pani profesor. Dziennikarka Monika Olejnik także nie powstrzymała się od złośliwości wobec posłanki. Na swoim profilu na facebooku napisała: „Trzeba poszukać męża dla posłanki Pawłowicz, żeby jej życie nie było jałowe”. Słowa doprowadziły do potyczek słownych pomiędzy paniami.

Czy ataki na posłankę Pawłowicz są adekwatne do przewinienia? Kto ma rację w sporze o publiczne wyrażenie swoich poglądów przez posłankę?

MEDIA - W TEMACIE DNIA (13)poleć nowe źródło

Fakt.pl
Fronda.pl
lewica.pl
na:temat
Nasz Dziennik
Newsweek.pl
Polskatimes.pl
rp.pl
Salon 24
Wirtualna Polonia
wPolityce.pl
Wprost

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (3) zgłoś źródło multimedialne

skomentuj