fot. pl.wikipedia.org
26.11.2012

O "powinności powołania szerokiego ruchu społecznego" wspomniał lider ONR Przemysław Holoche, podczas tegorocznego Marszu Niepodległości. Czy Ruch Narodowy stanie się znaczącą siłą polityczną w Polsce?

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej rozwinął powyższą myśl, która cytowana była przez chyba wszystkie największe portale informacyjne w Polsce: „Żeby obalić republikę Okrągłego Stołu, trzeba zakwestionować jej wartości. Nam nie chodzi o to, żeby jedną partię demoliberalną zmienić na inną, żeby jednego pajaca wymienić na drugiego. Nam chodzi o zmianę systemu - mówił. - Chcemy zbudować siłę, której lewaki, liberałowie i pedały się boją. Polską narodową siłę” – przeczytamy m.in. w Onecie.. Zdaniem Hanny Gil-Piątek z Krytyki Politycznej odrodzenie „ruchów faszystowskich” jest konsekwencją zaniedbywania polityki społecznej na poziomie zarówno samorządowym jak i rządowym oraz odpowiedzią „na handle z Kościołem, które przyzwyczaiły wszystkich do jawnego łamania praw człowieka.” Janusz Palikot na swoim blogu w portalu natemat.pl stwierdził natomiast, że „Lata cynicznego hodowania Kaczyńskiego dały efekty” i jeśli tylko siły organizacji narodowych się połączą, to za 3 lata uzyskają w sejmie 7 procent. Bloger, Gadający Grzyb jest zdania, że na polskiej scenie politycznej powinno znaleźć się miejsce dla ugrupowania narodowego, ponieważ spuścizna Romana Dmowskiego jest w przestrzeni publicznej „niedowartościowana, zohydzona i obrosła rozlicznymi kłamstwami” – przeczytamy w portalu Fronda.pl.

Czy Ruch Narodowy jest potrzebny czy też jest zagrożeniem dla demokracji i wolności? Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi artykułami i dyskusji!

MEDIA - W TEMACIE DNIA (12)poleć nowe źródło

Krytyka Polityczna
Michalkiewicz.pl
na:temat
Najwyższy Czas!
Niezależna.pl
Nowy Ekran
Onet
Polskatimes.pl
Polskie Radio
rp.pl
wPolityce.pl
 

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (0) zgłoś źródło multimedialne

ARTYKUŁY UŻYTKOWNIKÓW (1)

  • MartinBeck

Nierealny Ruch Narodowy

12.12.2012
Ruch Narodowy
Czas powstania: listopad 2012
Główni twórcy: Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny i in.
Historyczne odwołania: Roman Dmowski, Stronnictwo Demokratyczno-Narodowe
Cel: obalić republikę Okrągłego Stołu; zbudować Polską siłę narodową, której lewaki, liberałowie...
KOMENTARZE
. 13.12.12, 21:09
odpowiedz
03.12.12, 22:04
odpowiedz

Komentarzy użytkowników portalu publi.pl nie należy łączyć z poglądami redakcji.

skomentuj