fot. lubczasopismo.salon24.pl
25.01.2013

25 stycznia w kioskach pojawił się pierwszy numer tygodnika „Do Rzeczy”. Pismo współtworzy ta sama grupa autorów, która odeszła ze zwolnionym red. nacz. Pawłem Lisickim z tygodnika „Uważam Rze”.

„Krytyczni wobec władzy publicyści mogą pisać, mówić, oceniać. W miejsce zniszczonego czasopisma pojawiło się nowe, równie niepokorne, równie odważne i ciekawe. Z tymi samymi nazwiskami: Wildstein, Ziemkiewicz, Łysiak, Semka” – we „wstępniaku” zapowiada Paweł Lisicki. Pierwszy numer ma 100 stron i będzie funkcjonował na rynku przez 10 dni. Kolejne numery tygodnika będą ukazywały się co poniedziałek. Jak podaje portal Onet.pl, w pierwszy dzień pismo sprzedało się ponad 60 tyś egzemplarzy. W mediach pojawiają się pytania o konkurencję między tygodnikiem „Do Rzeczy” oraz „W Sieci”. Zdaniem członka zarządu spółki „Polityka”, nowy tygodnik Lisickiego ma zdecydowanie lepszy skład autorów niż „W Sieci” braci Karnowskich. Trwają też domysły czy i jak długo tygodnik utrzyma się na rynku. W blogu portalu obiektywnie.com.pl, opublikowanym w serwisie salon24 przeczytamy, że „W Sieci” może utrzymać się rynku dłużej ze względu na kapitał SKOK.

Jak oceniacie pierwszy numer „Do Rzeczy”? Czy pismo znajdzie na tyle dużą rzeszę fanów aby utrzymać się na rynku? A może już ją posiada? Zapraszamy do dyskusji!

MEDIA - W TEMACIE DNIA (11)poleć nowe źródło

Branża: „Do Rzeczy” ma wyższy poziom niż „W sieci”

Do Rzeczy” jest dość elegancko ułożone, wygląda poważnie, na pierwszy zrzut oka prezentuje się lepiej niż „W sieci” - dodaje Wiesław Władyka. Jego zdaniem, tytuł kierowany jest też do szerszego grona czytelników. Ma bowiem ofertę dla tzw. „lemingów”, czego w ogóle nie posiada magazyn Karnowskich. - Są to teksty nieanonsowane ideologicznie, a nawet obojętne, robione według sztuki dziennikarskiej i pomysłów.
28.01.2013
Źródło:Wirtualne Media
Autor: Patryk Pallus

Pozostałe artykuły z Wirtualne Media:

Gazeta Wyborcza.pl
na:temat
Onet
Salon 24
Wirtualne Media
wPolityce.pl

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (1) zgłoś źródło multimedialne

KOMENTARZE
26.01.13, 21:43
odpowiedz
.. 27.01.13, 19:25
odpowiedz
... 27.01.13, 20:16
odpowiedz
.... 28.01.13, 16:24
odpowiedz

Komentarzy użytkowników portalu publi.pl nie należy łączyć z poglądami redakcji.

skomentuj