fot. pl.wikipedia.org
12.02.2013

Oficjalnie, Janusz Palikot i członkowie jego ruchu byli oburzeni przyjęciem przez wicemarszałek Wandę Nowicką premii w kwocie 45 tysięcy złotych.

Ostatecznie wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej ze stanowiska marszałka poparło 32 posłów, 3 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu a pozostali nie byli obecni podczas głosowania – dowiemy się z portalu polksatimes.pl. Okazuje się, że nie wszyscy posłowie są za odwołaniem Nowickiej. Robert Biedroń twierdzi, że odwołanie marszałek Nowickiej „byłoby nie fair”, ponieważ nie ukradła ona tych pieniędzy. Z powodu tej sprawy w partii panuje atmosfera konfliktu. Wanda Nowicka w wywiadzie dla Rzeczpospolitej powiedziała: „Palikot to jest mój ogromny zawód. Sądziłam, że to jest polityk pewnego formatu, że zależy mu na zmianie Polski. Tymczasem – jak się okazało – on myśli wyłącznie w kategoriach zewnętrznego spektaklu i wewnętrznych gier. Lubi manipulować ludźmi 
i napuszczać ich na siebie. Taka jest prawda, choć ciągle trudno mi w to uwierzyć.” – przeczytamy w portalu wPolityce.pl. Konflikt doprowadził także do medialnej „pyskówki” pomiędzy liderem a Nowicką: Janusz Palikot stwierdził, że „czytając to podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną”, na co wicemarszałek Nowicka odpowiedziała zarzutami o załamaniu nerwowym lidera partii.

Do czego doprowadzi ten konflikt? Kto najwięcej na nim zyska, a kto straci? Czy Wanda Nowicka zostanie usunięta z partii? Zapraszamy do dyskusji!

MEDIA - W TEMACIE DNIA (7)poleć nowe źródło

Fronda.pl
na:temat
Nasz Dziennik
rp.pl
Rzeczpospolita
TVN 24
wPolityce.pl
   

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (2) zgłoś źródło multimedialne

skomentuj