fot. sxc.hu
19.12.2012

Papierosy szkodzą. To bezsporny fakt. Czy jednak walka z nimi powinna być bezkompromisowa?

Unia Europejska idzie na wojnę z palaczami. Jak przeczytamy w portalu bankier.pl, papierosy już wkrótce mają być produkowane jedynie w tradycyjnej grubości i smaku. Oznacza to, że produkcja papierosów cienkich tzw. slim oraz tych z dodatkiem substancji zapachowych będzie zakazana. Dodatkowo opakowania mają zawierać przerażające obrazki m.in trupich czaszek i płuc zajętych nikotyną, co powinno ostrzegać ludzi przed paleniem. Walka Unii Europejskiej z palaczami trwa od lat. Już kilka lat temu zakazano reklam produktów tytoniowych w radiu, prasie i telewizji oraz wyregulowano prawnie maksymalną zawartość substancji smolistych – dowiemy się z portalu Super Ekspressu. Przeciwko zmianom buntują się zakłady produkcji tytoniu. Według Krajowego Stowarzyszenia Przemysłu Tytonieowego nowe regulacje uderzą w polską gospodarkę – podaje portal fronda.pl. Minister Gospodarki Janusz Piechociński w programie Trzecim Polskiego Radio powiedział, że „Gdyby te zmiany został przyjęte, to oznaczałoby potężne straty nie tylko dla polskich producentów tytoni, zakładów, inwestycji, ale także potężne straty dla budżetu”.

Co sądzicie m metodach walki z paleniem papierosów? Czy szczytny cel uświęca środki? A może jest to rodzaj naruszenia wolności obywateli? Zapraszamy do dyskusji!

MEDIA - W TEMACIE DNIA (11)poleć nowe źródło

UNIA EUROPEJSKA będzie jeszcze ostrzej walczyć z NIKOTYNĄ

Projekt nowelizacji dyrektywy zakłada standaryzację wszystkich opakowań wyrobów tytoniowych. Miałyby one dokładnie po 20 papierosów tego samego koloru. 75 proc. powierzchni frontu pudełka i połowę jego boku zajmą ostrzeżenia o szkodliwości palenia tytoniu. Reszta pozostanie na logo producenta.
14.08.2012
Źródło:Super Express
Bankier.pl
ekonomia24
Fakt.pl
Fronda.pl
na:temat
Nasz Dziennik
Polskatimes.pl
Polskie Radio
rp.pl
Super Express
   

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (0) zgłoś źródło multimedialne

KOMENTARZE
. 20.01.13, 12:59
odpowiedz
. 01.01.13, 08:47
odpowiedz

Komentarzy użytkowników portalu publi.pl nie należy łączyć z poglądami redakcji.

skomentuj