fot. morgueFile
16.01.2013
GŁOSUJ:

Jak zauważa Leszek Śliwa z Gościa Niedzielnego „znowu pojawiły się romantyczne marzenia o zorganizowaniu zimowej olimpiady w Polsce”

Do pojawienia się owych marzeń na pewno przyczynił się „sukces organizacyjny Euro 2012”, a także dobre występy Justyny Kowalczyk – twierdzi autor artykułu. Czy stać nas na organizację olimpiady zimowej? Leszek Śliwa porównuje sytuację do igrzysk w Turynie sprzed siedmiu laty i dochodzi do wniosku, że Polska w tej sytuacji musiałaby startować od zera. A na to nas nie stać. Pomysł surowo ocenia także trener Justyny Kowalczyk, Aleksander Wierietelny: „To jest śmieszne, to porywanie się z motyką na księżyc. Przecież na górze nie siedzą głupi ludzie, którzy decydują, gdzie odbędą się IO. Oni wiedzą, że nie mamy nic.” – przeczytamy w portalu rmf24. Z pomysłu natomiast jest zadowolony prezydent Bronisław Komorowski, który zapewnia, że będzie wspierał inicjatorów organizacji zimowej olimpiady w Małopolsce i Śląsku, a na pewno wspólnie ze Słowakami. W portalu natemat.pl Justyna Kowalczyk także wyraża swój optymizm co do organizacji i uważa, że imprezy sportowe są potrzebne, bo to „wielki to zaszczyt, dobrodziejstwo, szansa i reklama.”

A jakie jest Wasze zdanie na temat organizacji olimpiady zimowej w Polsce? Pomysł realny czy tylko mrzonki? Zapraszamy do dyskusji!

MEDIA - W TEMACIE DNIA (9)poleć nowe źródło

O planach zorganizowania w Krakowie Olimpiady Zimowej w 2022 roku 1 XII 2012

18.01.2013
Źródło:TVP.pl
Dziennik.pl
Gość Niedzielny
na:temat
Polskie Radio
RMF24
rp.pl
TVP.pl
wPolityce.pl
 

MULTIMEDIA - W TEMACIE DNIA (1) zgłoś źródło multimedialne

ARTYKUŁY UŻYTKOWNIKÓW (0) zgłoś własny artykuł

KOMENTARZE
. 05.02.13, 09:49
odpowiedz
. 19.01.13, 09:02
odpowiedz

Komentarzy użytkowników portalu publi.pl nie należy łączyć z poglądami redakcji.

skomentuj